Hakkımda

BLOG

2017’ nin Ocak ayından itibaren Kemal BATU tarafından kişisel blog olarak hayata geçirilen kemalbatu.com oyun ve teknoloji blogu olarak hayatına devam ediyor. Blog üzerinde oyun haberleri, oyun tanıtımı, oyun incelemesi ve değerlendirmesi, teknoloji haberleri ve yazılım-donanım yazıları, hata inceleme yazıları ve telefon tanıtım ve inceleme yazıları bulunuyor.

Aslen muhabese mesleğini icra eden Kemal BATU tam bir oyunsever ve teknoloji meraklısı olduğundan bloğu kurmuş. Blogunda tamamen kendi yazılarına ve incelemelerine yer vermiş durumda. Blogda teknoloji alanlarında birçok konu hakkında bilgi bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz telefon ve modellerini karşılaştırma ve incelemelerine denk gelebilirsiniz. Güncel konular ve merak edilen incelemelerle aktif bir blog karşınıza çıkıyor. Düzenli içerik paylaşımı ile teknoloji konusunda çeşitli konuları takip edebilirsiniz. Teknoloji alanında yazılım ve donanım incelemeleri, detaylı tanıtım yazıları ve hatalara ilişkin çözüm önerilerini bulabilirsiniz.

Oyun ve Teknoloji Adına Herşey

Bloger tam bir oyunsever olduğundan güncel olarak oyun haberleri, oyun tanıtımı ve incelemesi yapmaktadır. Güncel olarak çıkan oyunları takip ederek kurulum, hakkında yazıları ve hatalara ilişkin çözüm önerileri bulunuyor. Blog üzerinde yer olan oyun bölümünde yeni çıkan oyunları ve bugüne kadar çıkmış olan en popüler oyunlara dair inceleme yazılarını bulabilirsiniz. En çok istek almış ve indirilen oyunlara dair merak ettiklerinizi bu bölümde bulabilir ve değerlendirmelere ilişkin yorumlarda bulunabilirsiniz.  Oyun bölümünde kurulduğu andan beri yapılmış birçok oyun haberleri ve incelemeleri yer alıyor. Blog üzerinde oyunlara ait olumlu ve beğenilmeyen yönler tartışılıyor. Bugüne kadar yapılan incelemelerden bazıları Resident Evil 7: Biohazard oyunu inceleme yazısı, Town Of Salem nasıl oynanır, yarış ve spor oyunları olan Co-Op ve Split Screen oyunları inceleme yazıları ve oyunlarda önemli bir program olan Overwolf nedir? nasıl kullanılır? Konulu yazılardır. Okuyucularının yorumlarına önem verilmekte olup oyun haberleri, oyun incelemeleri, teknoloji haberleri ve diğer yazılar için yapılan yorumlara geri dönüş yapılmaya çalışılmaktadır. Yorumlar aracılığıyla hata alan oyun severler çözüm bulabiliyor.

Teknoloji konusunda da birçok değerlendirme ve inceleme yazıları yer alıyor. Gerek telefon, gerekse yazılım ve donanım konularında hatalara ve merak edilenlere yönelik çözüm önerilerini içeren blog yazıları yer alıyor. Blog sayfasında donanım, yazılım ve hata isimli bir başlık yer alıyor. Bu başlığa bakıldığında yazılarına zaman içerisinde daha da ağırlık verecek olan bloger şuanda birkaç konuya değinmiş bulunuyor. Örnek olarak d3dx9_39.dll hatası ve çözümü, Overwolf hakkında bir inceleme yazısı bulunuyor. Teknoloji başlığı altında da telefon incelemelerine başlamış durumda. Telefon olarak çeşitli marka ve modellerin incelemesini yaparak kullanıcılara bilgi vermektedir. Samsung Galaxy S8 çıkış tarihi ve fiyatı isimli bir telefon incelemesi blogdaki ilk tanıtım yazılarından örnek olarak verilebilir. Telefon marka ve modelleri için eksik olan özellikler, beklenen özellikler ve olumlu özellikler değerlendiriliyor.

Blogda ayrıca kişisel yazılar, tanıtım yazıları, videolar ve filmler şeklinde başlıklar yer alıyor. Filmler kısmında güncel filmler ile ilgili tanıtım yazıları yer alıyor. Bu şekilde beklenen filmler blog okuyucuları tarafından takip edilebiliyor. Videolu bir şekilde yapılan film yorumları da bulunuyor. Recep İvedik 5 gibi beklenen filmler hakkında inceleme yapılıyor. Vizyonun beklenen filmleri üzerine de detaylı bilgiler verilmektedir. Ayrıca birçok noktada videolu tanıtımlar da yapılmaktadır.

 

 

KİMİM?

Kemal BATU, 29 Eylül 1994 yılında Kadıköy – İstanbul’ da dünyaya geldim. Şuanda halen İstanbul iline bağlı olan Sancaktepe ilçesinde ikamet ediyorum. Tüm hayatımı İstanbul’ da geçirdim,

tam bir Galatasaray fanatiğim. Küçük yaşlardan beri sarı ve kırmızı renklerine gönül vermiş durumdayım.

Lise eğitimimi İstanbul’ da tamamlamış olup lisans derecesine ise halen devam ediyorum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ ne bölümüne devam etmekteyim.

Mesleğinin dışında bir blog sahibiyim, oyunlara oldukça meraklıyımdır. Tam bir teknoloji sever olduğumu söyleyebilirim. Blogumda bu tür konularda insanlara değerlendirmeler sunuyorum. Oyun alanında yapılan yenilikler, oyunlar ve hataları konusunda çözümler sunuyorum. Yeni oyunlar, en çok istek alan oyunlar ve en popüler oyunları inceleyerek okuyucularıma bilgi veriyorum. Oyunlar hakkında konuşarak, eksikleri ve artı yönleri sizlerle blog üzerinden paylaşıyorum. Okuyucularımı yakından takip ediyor, blog üzerinde değerlendirmelerime ve incelemelerime yapılan her yoruma önem verip geri dönmeye gayret ediyorum. Yorumlar aracılığıyla hata alan ve ya problem yaşayan arkadaşlarıma dönüş sağlıyorum. Teknoloji ve donanım konusunda da değerlendirde bulunuyor olup, birçok yazılım ve hataları hakkında değerlendirmelerimi blogumda okuyucularım ile paylaşıyorum. Teknoloji konusunda donanımın yanı sıra telefon incelemelerine de ağırlık veriyorum. Telefon model ve markalarını karşılaştırarak yeni çıkan telefonlar hakkında paylaşımda bulunuyorum. Telefonlara kendi yorumumla değerlendirme yaparak eksik ve ya olumlu yönleri hakkında blog okuyucularını bilgilendiriyorum.

Blog dışında  oyun oynamayı çok seviyorum. Hobilerim arasında müzik dinlemek, film izlemek ve anime seyretmek yer alıyor. Günlük hayatımda ise paten ve futbol gibi spor dalları ile ilgileniyorum. Ayrıca gitar çalarak iş dışındaki vaktimi değerlendiriyorum.

E-mail: info@kemalbatu.com
Facebook: fb.com/thesaws
İnstagram: @kemal.batu
Blog: www.kemalbatu.com

Favori Film: Hızlı ve Öfkeli ve Karayip Korsanları
Favori Oyun: League Of Legends ve CS GO