LawBreakers İnceleme

Merhaba Arkadaşlar,

Bir First-Person Shooter  ( FPS ) oyunu olarak karşımıza çıkan LawBreakers Steam mağazasında , 7 Ağustos 2017 tarihinde yerini aldı. Kapalı Beta aşamasında hatrı sayılır bir rağbet görmesi bir yana LawBreakers incelemeye değer bulmamın nedeni Overwatch’ı bana biraz anımsatması ve çevre grafiklerinin çok başarılı olması. Law (Kanuncular) Breakers (Kötü Adamlar) şeklinde türetilmiş bir oyun adına sahip.

Oyunun yeteneğe dayalı olması bu oyunu benzerlerinden ayıran unsur olabilir. Konu yeteneğe gelmiş iken; oyunun sevmediğim yanını daha incelemenin daha en başında paylaşmak istiyorum. Bir kaç gün önce oynadığımda oyuna saatlerini harcamış kişiler yeni başlayanların oyununa gelebiliyor. Oyunu oynayanlar için keyif kaçıran bu durum geçen günlerde rekabetçi sistemin getirilmesi ile son buldu. Tabi bu durum oyuncu kaybetmesine neden oldu. Lig sıralaması Bronze, Silver, Gold, Diamond ve Boss olmak üzere altı rütbelere ayrılmış durumda. Rekabetçi sıralamaya katılmak için beşinci seviye olma şartı aranıyor.

Karakterlerin hepsi birbirinden farklı üç yeteneğe sahip. Tabi özellikle güçlü diyebileceğimiz karakter yok ama her karakterin bir gücü olduğunu söyleyebiliriz. ( Beyin fırtınası 😛 ) Oyundaki her karakter birbirinden daha zevkli yani her karakteri oynarken oyundan keyif alacağınıza inanıyorum.

 


LawBreakers İnceleme

LawBreakers İnceleme


 

Oyunun mekaniği yer çekimi çünkü oyunda yerde savaştığınız kadar bir okadar da havada savaşıyorsunuz. Arena merkezine çıkan kapılardan geçtiğiniz andan itibaren yer çekimi modu devreye giriyor ve oyuna ayrı bir hava atıyor. Oyun hızlı bir tempoda oynanıyor ve karakterler jetpack benzeri ekipmanlara sahip. Quake benzeri arena tarzındaki haritalarda süren savaşta kendine yer bulmak için çok geç değil. Beş oyun moduna sahip olması oyundan sıkılmanızı engelleyecek unsur. Arena usulu haritaların birbirine benzemesi diğer haritalarda yabancılık çekmeyeceğiniz anlamına gelebilir. (Tabi farklı düşüncelere sahip olabiliriz.)Oyunu oynadığınız süre boyunca belli başlı puan alıyorsunuz. Oyunda seviye yükselmenizi sağlayacak explerin yanı sıra her seviye atladığınızda size kutu hediye ederek Silah, karakter kostümleri, profil resmi ve kredi gibi eşyalar düşürmenize olanak sağlayan sistemde sınıflandırmalarda var. Bu sınıflandırmalar en küçükten en büyüğe; Base, Advanced, Superior, Exotic ve Boss  olarak değerlendiriliyor. Bunların dışında standart silahların bulunduğu sınıfta mevcut. Silah ve diğer ekipmanlar oynanışa etki etmiyor. Yani karakterin gücünü arttırmıyor.

Son olarak oyuna genel olarak bakışım grafik detayları çok iyi ama optimize olarak ufak bir sıkıntı hissediyorum. Müzik sesleri ise bence çok iyi silahtan çıkan sesler vs. gayet oyunla orantılı olmuş. Oynanışa gelecek olursa alışması biraz sıkıntılı olabilir çünkü refleks ve yeteneğe dayalı bir oyun.

 

"Bir sonraki incelemede görüşmek üzere."

Kemal BATU

 

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci (CPU):
Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz  veya AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+
RAM:
4 GB
İşletim Sistemi:
Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit)
Ekran Kartı:
NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD 6350
Ses Kartı:
Evet
Boş Alan:
12 GB

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci (CPU):
İntel Core i5-2400S @ 2.5 GHz veya AMD FX-4320 @ 4 GHz
RAM:
8 GB
İşletim Sistemi:
Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit)
Ekran Kartı:
NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB) veya AMD Radeon R9 390
Ses Kartı:
Evet
Boş Alan:
12 GB

 

 

 

 

 

Önceki Yazı Ücretsiz Oyun: Sid Meier's Civilization® III Complete
Sonraki Yazı Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL Kaliforniya'daki sunumda tanıtıldı

Yazar Hakkında

Kemal BATU
Kemal BATU 64 Gönderi

Merhabalar, ben Kemal BATU 29.09.1994 yılı Kadıköy / İstanbul doğumluyum. İstanbul ilinin Sancaktepe ilçesinde ikamet etmekteyim. Doğma büyüme istanbullu ve Galatasaraylıyım. Mesleğim Muhasebe olup 3 senedir mesleğimle ilgilenmekteyim.

Yazarın diğer yazıları →

İnceleme Puanı

Grafik
4/5
Oynanış
4/5
Ses
4.5/5

4.17

İyi
4.17
Bilgi:

Ağustos 7, 2017 tarihinden itibaren Steam da satışa sunulacak. PS4, PC gibi platformlara uygun olarak BossKey Studios tarafından geliştirilecektir.

İlginizi Çekebilir

Random 15 Steam Kod Çekilişi 22.05.2017

Merhabalar arkadaşlar, Günlük okuyucularım artarak devam etmektedir. Okuyarak spoiler daha az yiyebilir ve oyunun keyfini oynayınca sürebilirsiniz. Bu nedenden dolayı web sitemde inceleme yazıları, karşılaşılan hatalar için çözüm yazıları bulunmakta

CO-OP VE SPLİT SCREEN OYUNLAR (YARIŞ VE SPOR)

Aynı bilgisayarda joystick veya klavyeden (tercih meselesi ☺) oynayabileceğiniz popüler oyunlardan bir kaçını ele alacağız. Bu konuda sadece yarış ve spor oyunlarına değineceğimi bilmenizi isterim. Emulatör oyunları ele alınmamıştır. 1.BLUR Blur

CO-OP VE SPLİT SCREEN OYUNLAR (FPS/RPG)

Aynı bilgisayarda joystick veya klavyeden (tercih meselesi ☺) oynayabileceğiniz popüler oyunlardan bir kaçını ele alacağız. Bu konuda sadece FPS/RPG oyunlarına değineceğimi bilmenizi isterim. Emulatör oyunları ele alınmamıştır.   Serious Sam 3     Eminim internet

Yorum Yok

Henüz Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu hemen gönder!

Cevap Bırakın