Middle Earth: Shadow of War İnceleme

Middle Earth: Shadow of Mordor oyunundan sonra serinin ikinci oyunu Middle Earth: Shadow of War aylar öncesinden yakın zamanda bende piyasadayım der gibiydi. RPG oyunlarına yeni bir soluk getirecek bu oyun inceleme yazımızda ele alacağız.

Serinin ilk oyunu olan Middle Earth: Shadow of Mordor ana kahramanımız Tailon, Habbit ve Yüzükler Efendisindeki karakterlere bakıldığı zaman çok güçlü yanları var. Orta Dünya da geçen bu hikaye Hobbit ve Yüzükler Efendisi filmlerin arasında geçen bir konuyu ele alıyor. Film ile oyun arasında direk bir bağlantı sahip olmamasına karşın hikaye ve kahramanları gösteren bir takım bağlantılar mevcut. Belki alternatif bir Yüzüklerin Efendisi hikayesi olarak düşünmek gerekir.

 


Shadow Of War İnceleme

Shadow Of War İnceleme


 

Hatırlayacağınız üzere serinin ilk oyununda Tailon’un ailesi ve tüm birliği Souron’un hizmetkarları tarafından katledilmiş ve sıra Tailon’a gelmişti. Tailon infazından sonra Celebrimbor (yüzükleri döven elf demircisi), Tailon’a intikam alabilmesi için yeni bir beden vermişti. Sauron, Celebrimbor’u kandırarak tüm yüzüklere hükmeden bir yüzük yaptırmış ve dünyaya meydan okumuştu. Celebrimbor kendisini kandıran Sauron dan intikam alabilmek için ana karakterimiz olan Tailon ile güçlerini birleştirip Sauron’a meydan okuyacak. Mordorun yaylalarında geçen bu olaya Sauron cevapsız kalmayacak ve dünyanın tek hakimi olabilmek için tüm gücünü kullanacaktır.

Tailon ve Celebrimbor, Souron’a karşı olan öfkelerini arkalarına alarak işbirliği yaptılar. Karanlık Lord Sauron’un kirli ruhunun dokunamayacağı bir yüzük döverek meydan okudular.

 

"Tailonu durdurmak imkansız hele birde dövüşüyorsa. "

Troy Baker (Tailonu seslendiren)

Tailon gücü  teke tek bir düşman için kat ve kat fazla. Düşmanın cüssesi bu kriteri değiştirebilecek bir husus. Tailon ne kadar güçlü olursa olsun koca bir orduyu tek başına veya Olog Graug düz bir savaşta yenmesi bir hayli zor. Bazen vur kaç taktiği ile savaşmak gerekiyor. Batman Arkham serilerinden hatırlayacağınız tek tuş ile kombo serilerini bir çok oyun kullanmıştı. Bu oyunda Arkham mekaniklerine yer verilmiş.

 Terror Tribe, Mystic Trib, Machine Tribe, Marauder Tribe, Dark tribe ve Feral Tribe gibi yeni orc kabilelerine karşı Celebrimbor ve Tailon tek vücut savaşacaktır. Orclar içerisinde nemesis sistemi (hiyerarşi) bu seriyi diğerlerinden ayıran en önemli unsur. Yani orclar kendi aralarında savaşıyor, bize karşı birleşiyor ve normal bir orca öldüğünüzde o orc seviye atlıyor ve hatta boss olarak kaşımıza çıkıyor. Diyelim bir bossa öldünüz checkpointde tekrar diriliyorsunuz ve bir intikam görevi size veriliyor. İntikam görevini yerine getirebileceğiniz bir süre size tanınıyor eğer o süre içerisinde bu görevi yerine getirirseniz size daha iyi kaliteli itemler ve çok daha fazla tecrübe puanı kazanıyorsunuz. Ama unutmamak gerekir ki öldüğünüz orc seviye atladığından dolayı bu savaş daha da zor olacak. Aranızdaki bu kan davasını dikkate almayacak olursanız eğer zaman ile aranızdaki düşmanlık bitecek ve intikam görevi ortadan kalkacaktır. Orcların hiyerarşiden başka sizi gördüklerinde verdikleri tepkiler çok fazla.

 


Shadow of War Kale Sistemi

Shadow of War Kale Sistemi


 

Ana haritanın yanı sıra kale sistemi olan bölge haritasında, orcların elinde bulunan kaleleri geri alarak onları korumanız gerekiyor. Ana göreve bağlı kalarak yan görevleri yapmanız şart. Eğer yapmazsanız oyun ileri ki zamanda  bunu size zorluyor. Yan görevden kasıt Mordor da olduğu gibi orc kesmek. Tabi bir noktadan sonra bayıyor. Size önerim ne ana görevi sürekli  yapın nede sürekli orc kesin arasındaki o ince çizgide yer bulun.

 

"Bir sonraki incelemede görüşmek üzere."

Kemal BATU

 

 

 

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci (CPU):
 AMD FX-4350, 4.2 GHz / Intel Core i5-2300, 2.80 GHz
RAM:
6 GB
İşletim Sistemi:
Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit)
Ekran Kartı:
AMD HD 7870, 2 GB / NVIDIA GTX 660, 2 GB
Ses Kartı:
Evet
Boş Alan:
70 GB

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci (CPU):
AMD FX-8350, 4.0 GHz / Intel Core i7-3770, 3.4 GHz
RAM:
12 GB
İşletim Sistemi:
Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit)
Ekran Kartı:
AMD RX 480, 4 GB or RX580, 4GB / NVIDIA GTX 970, 4GB or GTX1060, 6GB
Ses Kartı:
Evet
Boş Alan:
70 GB

 

 

 

 

Önceki Yazı 7.21 Meta Şampiyonları
Sonraki Yazı Oyun Sektörü ve Güvenlik

Yazar Hakkında

Kemal BATU
Kemal BATU 74 Gönderi

Merhabalar, ben Kemal BATU 29.09.1994 yılı Kadıköy / İstanbul doğumluyum. İstanbul ilinin Sancaktepe ilçesinde ikamet etmekteyim. Doğma büyüme istanbullu ve Galatasaraylıyım. Mesleğim Muhasebe olup 3 senedir mesleğimle ilgilenmekteyim.

Yazarın diğer yazıları →

İnceleme Puanı

Grafik
4/5
Oynanış
4.5/5
Ses
4.5/5
Hikaye
4/5

4.25

İyi
4.25
Bilgi:

Eyl 28, 2017 tarihinden itibaren Steam da satışa sunulacak. PS4, Xbox One, PC gibi platformlara uygun olarak Monolith Productions tarafından geliştirilecektir. Bu oyunda Firebird grafik motoru kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

2 # Frostpunk – Direniyoruz (Türkçe Gameplay)

Frostpunk oyunun 2. videosunu çekip Youtube sayfamda paylaşmış bulunmaktayım. Frostpunk Oyun inceleme yazımız video için bazı ipuçları içermektedir. ( 1 # Frostpunk Oyun İnceleme -Son Lider(Türkçe Gameplay) ) Liderliğini yaptığınız Yeni

Comedy Night – Simülasyon Oyunu İnceleme

. Comedy Night sistem gereksinimleri bakımından orta seviyenin altındaki bilgisayarları da güldüreceğini gözüküyor. Başta Jahrein gibi yayıncıların son zamanda yayınlarına yer verdiği simülasyon oyunu olan Comedy Night bilgisayarınızda 1 GB

Oyun 1 Yorum

Resident Evil 7 Biohazard İnceleme

CAPCOM yeni şaheseri Resident Evil 7 Biohazard PC, Playstation 4 ve X Boc One gibi platformlara uyumlu olarak Ocak 24 tarihinde hayatta kalma ve korku türüne yeni bir soluk getiriyor. Oyun Orta Amerikanın Racoon şehri’nin

Yorum Yok

Henüz Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu hemen gönder!

Cevap Bırakın