Samsung’dan Teknoloji Devi Olacak Bir Adım : Samsung Galaxy X

Samsung’dan Teknoloji Devi Olacak Bir Adım : Samsung Galaxy X

Samsung büyük bir adım atarak adıyla benzerlik göstertiği Apple’ın iPhone X‘ini gölgede bırakacak katlanabilir. Samsung Galaxy X ile gelmeye hazırlanıyor.  Samsung’un mobil başkanı olan Koh Dong-jin, yaptığı açıklamada “Gelecek sene katlanabilir bir akıllı telefonu başlatmayı hedefliyoruz” dedi. Şimdi ise SM-G888N0 model adı (daha önce Galaxy X olduğu söylenen) olan bir cihaz, Bluetooth cihaz standartlarını düzenleyen belgelendirme kuruluşu olan Bluetooth SIG’den geçti. Aynı model, Wi-Fi Alliance tarafından Wi-Fi için sertifikalandı ve Kore’nin ABD FCC sürümü olan Ulusal Radyo Araştırmaları Kurumu’ndan geçti.

 

Yine bir başka raporda, telefonun 2016 yılının dördüncü çeyreğinde, “H2 2018” türünde “seri üretim blastosu” ndan önce küçük ölçekli üretime geçebileceğini iddia ediyor. Business Korea’ya göre, LG Display‘in 2.5R ve 1.0R eğrilikleri ile katlanabilir panellerde çalıştığını söylüyor. Apple’ın da katlanabilir bir akıllı telefon ile pazara giriş yapmaya hazırlandığı ve gelen başka bir habere göre de şirketin LG Display birlikte çalıştığıda söylentiler arasında yerini alıyor. Koh Dong-jin, Samsung Galaxy X’in çıkış tarihi Samsung Galaxy S9 ile birlikte tanıtılacacağını ve onu geçecek üstünlükte bir telefon olduğunu da belirtiyor.


Samsung Galaxy X

Samsung Galaxy X


Bununla birlikte, Samsung Ekran Mühendisi Kim Tae-woong, şu anda çerçevesiz ekranların popüler olduğunu, katlanabilir ekranlı telefonların satışa sunulmasının yaygın hale gelmesinin 2019 yılını bulacağını ifade etmişti. Aylarca süren, katlanabilir ekrana sahip olacak bir akıllı telefon olan Samsung Galaxy X hakkında oldukça sık söylentiler duyuluyor. Bu söylentilere göre, Galaxy X’i bir akıllı telefon olarak kullanabilmeniz ve ardından tam tablet boyutuna getirebilmeniz, daha önce gördüğümüz tablet-dizüstü bilgisayarın 2’si bir arada melezlerini yansıtan yepyeni bir mobil segment oluşturabileceğini duyuyoruz.

Kötü haber şu ki, Samsung’un en üstün katlanabilir akıllı telefonu olacak olan Samsung Galaxy X , “Galaxy X’in beklentisinin tek bir bölgede sınırlı bir şekilde çalışan ve Güney Kore’de daha fazla olacak olan bir cihaz” olduğunu belirten Forbes ile dünyaya açılması zaman alabilir. 2018 yılında en nadir telefonlardan biri olacağını da sözlerine ekledi. Apple‘ın katlanabilir iPhone’unun en yakın 2020 yılında piyasaya çıkması beklenirken anlaşılan Samsung elini bu konuda çabuk tutup belkide yeni bir trendin öncülerinden olmak istiyor. Galaxy X, iPhone X’in Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ile yaşadığı savaşı ilerletmek için değil, yepyeni bir yarış başlatmak için bir adım atıyor resmen.

 

 

 

Önceki Yazı 7.24 Meta Şampiyonları
Sonraki Yazı Samsung'un Yeni Ultra Premium Kapaklı, f / 1.5 Diyafram Kameralı Telefonu ; Samsung W2018 Tanıtıldı.

Yazar Hakkında

Kemal BATU
Kemal BATU 73 Gönderi

Merhabalar, ben Kemal BATU 29.09.1994 yılı Kadıköy / İstanbul doğumluyum. İstanbul ilinin Sancaktepe ilçesinde ikamet etmekteyim. Doğma büyüme istanbullu ve Galatasaraylıyım. Mesleğim Muhasebe olup 3 senedir mesleğimle ilgilenmekteyim.

Yazarın diğer yazıları →

İlginizi Çekebilir

Teknoloji Yorum Yok

LG G6 Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Samsung ve Apple piyasadaki pastanın en büyük payına sahip, bu durum nedeniyle LG gelir kaybetmeye devam ediyor. LG G6 suya ve toza dayanıklı olarak karşımıza çıkacak.1,5 metrede 30dk kalabilen bu

Teknoloji 2 Yorum

Razer Telefon Dünyasına Atılıyor!

  Bilgisayar oyuncuları için yüksek kalite de ekipmanlar üreten Razer şimdide oyun canavarı bir akıllı telefon ile geliyor. Geçtiğimiz günlerde Nextbit‘i satın alan Razer, yine oyuncalara çok özel bir akıllı

Teknoloji Yorum Yok

YouTube Arka Planda Çalma, Oynatma

Android ve İOS telefonlara sahip olanlar için YouTube arka planda çalma, arka planda oynatma ve arka plana alma işleminin nasıl gerçekleştiğini yazımızda ele alacağız. Video izlemek, müzik  dinlemek veya klip

Yorum Yok

Henüz Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu hemen gönder!

Cevap Bırakın