Samsung’dan Teknoloji Devi Olacak Bir Adım : Samsung Galaxy X

Samsung’dan Teknoloji Devi Olacak Bir Adım : Samsung Galaxy X

Samsung büyük bir adım atarak adıyla benzerlik göstertiği Apple’ın iPhone X‘ini gölgede bırakacak katlanabilir. Samsung Galaxy X ile gelmeye hazırlanıyor.  Samsung’un mobil başkanı olan Koh Dong-jin, yaptığı açıklamada “Gelecek sene katlanabilir bir akıllı telefonu başlatmayı hedefliyoruz” dedi. Şimdi ise SM-G888N0 model adı (daha önce Galaxy X olduğu söylenen) olan bir cihaz, Bluetooth cihaz standartlarını düzenleyen belgelendirme kuruluşu olan Bluetooth SIG’den geçti. Aynı model, Wi-Fi Alliance tarafından Wi-Fi için sertifikalandı ve Kore’nin ABD FCC sürümü olan Ulusal Radyo Araştırmaları Kurumu’ndan geçti.

 

Yine bir başka raporda, telefonun 2016 yılının dördüncü çeyreğinde, “H2 2018” türünde “seri üretim blastosu” ndan önce küçük ölçekli üretime geçebileceğini iddia ediyor. Business Korea’ya göre, LG Display‘in 2.5R ve 1.0R eğrilikleri ile katlanabilir panellerde çalıştığını söylüyor. Apple’ın da katlanabilir bir akıllı telefon ile pazara giriş yapmaya hazırlandığı ve gelen başka bir habere göre de şirketin LG Display birlikte çalıştığıda söylentiler arasında yerini alıyor. Koh Dong-jin, Samsung Galaxy X’in çıkış tarihi Samsung Galaxy S9 ile birlikte tanıtılacacağını ve onu geçecek üstünlükte bir telefon olduğunu da belirtiyor.


Samsung Galaxy X

Samsung Galaxy X


Bununla birlikte, Samsung Ekran Mühendisi Kim Tae-woong, şu anda çerçevesiz ekranların popüler olduğunu, katlanabilir ekranlı telefonların satışa sunulmasının yaygın hale gelmesinin 2019 yılını bulacağını ifade etmişti. Aylarca süren, katlanabilir ekrana sahip olacak bir akıllı telefon olan Samsung Galaxy X hakkında oldukça sık söylentiler duyuluyor. Bu söylentilere göre, Galaxy X’i bir akıllı telefon olarak kullanabilmeniz ve ardından tam tablet boyutuna getirebilmeniz, daha önce gördüğümüz tablet-dizüstü bilgisayarın 2’si bir arada melezlerini yansıtan yepyeni bir mobil segment oluşturabileceğini duyuyoruz.

Kötü haber şu ki, Samsung’un en üstün katlanabilir akıllı telefonu olacak olan Samsung Galaxy X , “Galaxy X’in beklentisinin tek bir bölgede sınırlı bir şekilde çalışan ve Güney Kore’de daha fazla olacak olan bir cihaz” olduğunu belirten Forbes ile dünyaya açılması zaman alabilir. 2018 yılında en nadir telefonlardan biri olacağını da sözlerine ekledi. Apple‘ın katlanabilir iPhone’unun en yakın 2020 yılında piyasaya çıkması beklenirken anlaşılan Samsung elini bu konuda çabuk tutup belkide yeni bir trendin öncülerinden olmak istiyor. Galaxy X, iPhone X’in Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ile yaşadığı savaşı ilerletmek için değil, yepyeni bir yarış başlatmak için bir adım atıyor resmen.

 

 

 

Önceki Yazı 7.24 Meta Şampiyonları
Sonraki Yazı Samsung'un Yeni Ultra Premium Kapaklı, f / 1.5 Diyafram Kameralı Telefonu ; Samsung W2018 Tanıtıldı.

Yazar Hakkında

Kemal BATU
Kemal BATU 72 Gönderi

Merhabalar, ben Kemal BATU 29.09.1994 yılı Kadıköy / İstanbul doğumluyum. İstanbul ilinin Sancaktepe ilçesinde ikamet etmekteyim. Doğma büyüme istanbullu ve Galatasaraylıyım. Mesleğim Muhasebe olup 3 senedir mesleğimle ilgilenmekteyim.

Yazarın diğer yazıları →

İlginizi Çekebilir

Teknoloji Yorum Yok

Motorola Instax rakibi Moto Mod’u tanıttı

    Şu ana kadar hoparlör, powerbank, profesyonel kamera, 360 derece kamera, Moto Mod gamepad ve projeksiyon cihazı gibi çeşitli çözümlerle karşımıza çıkıyor. Bu defa Fujifilm’in çok satan fotoğraf makinesi

Teknoloji Yorum Yok

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung’un bu yıl çıkardığı Amiral gemisi Galaxy S8 ve S8 + mükemmel Android telefonlar arasında bir numarada yer alıyor diyebiliriz, ancak Samsung Galaxy S9 öncekileri ile onu geride bırakacak gibi görünüyor.

Teknoloji Yorum Yok

Sony RX10 IV – Anı Yakala!

  Muhteşem bir fotoğraf makinesi Sony olan RX10 IV, DRAM yongalı en son BIONZX görüntü işlemcisi ve ön uç LSI ile bir araya geldi. Bu bileşenler genel kullanım hızını ve performansını

Yorum Yok

Henüz Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu hemen gönder!

Cevap Bırakın